Asyagül Orman Ürünleri

Tedarik zincirinde olmazsa olmazı … PALET…..

Mal kabul ve sevkiyat süreçlerinde üretici ve tedarikçiler,  ürünlerinin gönderimi ve depolama işlemleri için paletlere ihtiyaç duyarlar.

Paletler ile zamandan tasarruf edilirken, taşıma güvenliği sağlanarak akıllı taşıma işlemi yapılır.

1970 yılında Adana’da 50m² alanda baba mesleği olan marangozlukla çıraklığa başlayan firma kurucusu Yusuf Ayanoğlu 2005 yılında kendi işini kurarak sektöre adımını atar.

2020 yılında Asyagül Orman Ürünleri markasıyla büyüme kararı alır.

Bugün 10.000m² alanda üretim yapmaktadır. Türkiye’de lojistik ve ambalaj sektörlerinin önde gelen firmalarıyla çalışmaktadır.

Asyagül Orman Ürünleri yüksek kalite standartlarında ürünler için palet hammaddesi olan çam kütüklerini Orman işletme depolarından karşılar.

Birinci öncelik yüksek kalite standartlarında ürünler üretmektir. Pazardaki yüksek rekabet için bu önemlidir.

Asyagül  Orman Ürünleri  ile çalışan firmalar her zaman aynı yüksek kalite standartlarına sahip ürünleri kullanırlar.

 

  1. Sınıf verimlilikle çalışan işletmede

Kesim, ayrıştırma ve biçimleme işlemleri alanında uzman personeller ile yüksek performansa sahip ve verimli makinelerle yapılır.

Ağaçlar kesime verildikten sonra sırasıyla üretim aşamalarından geçerek palet haline dönüştürülür.

İş güvenliğinden taviz vermeden, fabrikada üretimin her aşamasında kontroller sürekli sağlanır.

Standart üretimin haricinde her büyüklükteki şirket için eksiksiz bir palet üretim ve yönetim süreci lisans yönetmeliklerine uygun yapılır.

Asyagül  Orman Ürünleri Sektör için önemli olan  Uluslararası Epal ve Turpal geri dönüşüm lisanslarına sahiptir.

100’e yakın çalışan ile günlük 3.000 adet yeni palet üreten Asyagül Orman Ürünleri, teknolojiyi yakından takip edip sürekli yatırımlar yaparak her geçen gün kapasitesini arttırmaktadır.

Sürekli olarak bıçak bakımları yapılarak kerestenin kesim ve yüzey hassasiyeti en yüksek seviyede olması amaçlanır.

Asyagül Orman Ürünlerinde palet ayrıştırma ve geri kazanılmış palet yönetimi uygulanır.  Güvenliği arttırılmış son teknoloji onarım hattı ile fabrika ve depolarımızda incelenen paletler onarım sonrası üreticilere ulaştırılır.

Hazır olan ürünler, firma filosu ve tedarik filolar aracılığıyla transferi sağlanır. Müşterilere teslimat kolaylığı ve düşük maliyet açısından çeşitli illerde bulunan depolara hizmet ağı ile gönderilir.

ISPM15 standartlarında Isıl İşlem ve Kurutma işlemleri yapılır. Palet küflenmesinin önüne geçmek için tüm ürünler ısıl işlemden geçirilerek kurutma işlemi sağlanır. Amaç nemin düşmesidir.

 

Sektörün önemli bir oyuncusu olan Asyagül Orman Ürünleri’nde uluslararası standartlara uygun üretilen paletler EPAL markası ile yurt dışına ihraç edilmektedir. Turpal marka ürünler yurt içindeki üreticilerin ihtiyacını karşılamaktadır.

Sıralı üretim sürecine göre daha az talaş üretilir. Özel bölümde toplatılan talaşlar çeşitli sektörler için hammadde olarak saklanır.  Burada işlemeden kaynaklı hiçbir atık kaybolmaz.

Türkiye başta olmak üzere 10’dan fazlaya ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.

Asyagül Orman Ürünleri müşteri memnuniyeti ile her zaman tercih edilen ilk firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Hammadde bir değerdir.

Emeğin ve ağacın değerini biliyoruz.

Asyagül Orman Ürünleri

 

BELGELERİMİZ